Błędy mediów w jednym miejscu dodawaj, oceniaj, komentuj

O Monitorze Mediów

Autorzy

Misja

Niezależność. Monitor Mediów jest serwisem niezależnym, nie będącym własnością wydawnictw, tytułów prasowych, portali czy stacji telewizyjnych. Monitor Mediów nie reprezentuje żadnej opcji politycznej.

Znajdowanie i zgłaszanie błędów. Przedmiotem dyskusji w Monitorze Mediów są błędy dziennikarzy znalezione przez odbiorców. Istotą serwisu jest jednak zgłaszanie błędów merytorycznych, faktograficznych czy analitycznych. Monitor Mediów nie reprezentuje żadnej opcji politycznej. Nie jest też miejscem prowadzenia sporów politycznych, ideologicznych czy światopoglądowych. Dopuszczamy natomiast rozważania filozoficzne, ekonomiczne, historyczne czy religioznawcze, ale w momencie, kiedy argumenty będą zahaczały o rozgrywki polityczne – dyskusja w danym wątku będzie kończona.

Dodawanie znalezisk. Jeżeli czytając gazetę, oglądając telewizję lub słuchając radia trafiłeś na błąd w materiale i uważasz, że miał on wpływ na jakość przekazu, mógł wprowadzić odbiorców w błąd lub świadczy o tym, że dziennikarz jest nierzetelny i ma małą wiedzę w temacie, który relacjonuje - zgłoś błąd w Monitorze Mediów. Kliknij - dodaj link. Wpisz link to strony internetowej z artykułem, filmem lub zdjęciem. Opisz, z jakiego medium pochodzi dana wiadomość (np. nazwa stacji TV, tytuł gazety, nazwa portalu) oraz opisz błąd, który został popełniony. Aby dodawać znaleziska należy być zalogowanym użytkownikem, a wcześniej się zarejestrować.

Przeglądanie znalezisk. Wszyscy użytkownicy Monitora Mediów mogą przeglądać oraz komentować już dodane znaleziska. Jeżeli uważasz, że błąd został wytknięty niesłusznie, że dziennikarz nie dopuścił się błędu czy przekłamania – zabierz głos w dyskusji. Komentarze są miejscem na dyskusję między użytkownikami portalu Monitor Mediów. Wszystkie znaleziska segregowane są do odpowiadających im kategorii – tym łatwiej znajdziesz tematykę, która Cię interesuje, w której Twoja wiedza pozwoli rzetelnie i obiektywnie skomentować ewentualny błąd.

Jakość dyskusji. Chcemy, aby ten serwis wyróżniał się wysokim poziomem dialogu między użytkownikami. Zachęcamy więc wszystkich użytkowników do zachowania kultury dyskusji, szacunku do adwersarza i stosowania się do zasad ortografii oraz netykiety. Oczekując szacunku od innych sam go okazuj.

Ranking. Jeżeli uważasz, że błąd zgłoszony przez użytkownika serwisu jest błędem dziennikarza - zagłosuj na dane znalezisko. Głosy oddane przez przez użytkowników pozwolą na stworzenie rankingu najbardziej nierzetelnych artykułów, dziennikarzy i mediów.

Rozwój. Jeżeli masz pomysł, w jaki sposób Monitor Mediów może się rozwijać, jeżeli chcesz zaproponować nowe rozwiązania bądź pomysły – będziemy wdzięczni za zgłoszenia.